Blogs par finansēm un ikdienu

Finanšu pratība, finance Banka Citadele Finanšu pratība, finance Banka Citadele

Dāvināšanas prieks

Līdz ar decembri sākas arī Ziemassvētku gaidīšana. Tas ir laiks, kad jo īpaši vēlamies darīt labus darbus un iepriecināt citus. Svētku gaidīšanu pavada gan iekšējais saviļņojums, gan praktisku lietu plānošana. Šajos svētkos ir arī ierasts pasniegt dāvanas. Vai esi izdomājis, kā iepriecināt savus tuvākos? Lūk, daži ieteikumi, kā vairot labo un veidot siltas atmiņas šajos svētkos!

Read More
Finanšu pratība, finance Banka Citadele Finanšu pratība, finance Banka Citadele

Cik nodrošināts tu būsi vecumdienās?

Lai arī varbūt tev šķiet, ka vecumdienas un pensija vēl ir kaut kas tāls, īstais laiks par to sākt domāt ir jau tagad. Jo agrāk sāksi rīkoties, jo vairāk iespēju tev būs palielināt savu pensijas uzkrājumu un gūt labumu no vērtības pieauguma. Tas nozīmē, ka pat nelieli noguldījumi jaunībā var būt svarīgāki nekā lielāki ieguldījumi īsi pirms pensijas vecuma sasniegšanas.

Read More
Auto Banka Citadele Auto Banka Citadele

Auto iegāde – par ko vērts padomāt

Dzīve ar auto ir ērta – vienkārši iesēdies tajā un dodies, kur vien vēlies. Tieši šī brīvības sajūta ir tā, kas daudzus mudina iegādāties savu automašīnu. Jaunu vai lietotu – tas pēc katra iespējām. Taču, plānojot automašīnas iegādi, īpaši, ja līdz šim ar to nav bijusi pieredze, vērts atcerēties, ka tie būs ne tikai ikmēneša līzinga vai kredīta maksājumi.

Read More
Finanšu pratība, finance, Mājas, home Banka Citadele Finanšu pratība, finance, Mājas, home Banka Citadele

Lai atlaides neiztukšo bankas kontu

Vai iepirkšanās tev ir patīkama izklaide, kas sniedz gandarījumu un iespēju sevi palutināt ar sen kārotām lietām, vai drīzāk neizbēgams un nogurdinošs pienākums, kas mēdz sagādāt galvassāpes? Lai vai kā, vārds "atlaide" reti kuru atstāj vienaldzīgu. Taču kā atlaižu laiku izmantot izdevīgi un reizē savam budžetam draudzīgi?

Read More
Finanšu pratība, finance Banka Citadele Finanšu pratība, finance Banka Citadele

Mīlēt Latviju darbos

Katru gadu novembris jo īpaši aicina godāt Latviju. Tuvojoties svētkiem, ierasts ar rūpību piemeklēt svētku drēbes (varbūt pat ražotas Latvijā), tad ar lepnumu pielikt sarkanbaltsarkano lentīti pie sirds un ar klusu piemiņu aizdegt sveces… Bet vai ar to pietiek?

Read More
Finanšu pratība, finance Banka Citadele Finanšu pratība, finance Banka Citadele

Bērna pirmais patstāvīgais pirkums

Vai atceries savu pirmo gājienu uz veikalu? Varbūt tev rokās bija nopietns saraksts ar dažādām saimniecības precēm un pārtikas produktiem, bet varbūt tas bija tikai saldējums savam priekam. Vai veikals šķita tālu? Bērna acīm viss ir citādi. Atceries savu pieredzi un sagatavo atvasi atbildīgajam darbam – pirmajam patstāvīgajam veikala apmeklējumam.

Read More
Drošība, security Banka Citadele Drošība, security Banka Citadele

Krāpnieka ceļš pie upura

Kad zvana nezināms numurs, nu jau ierasti ir vismaz sekundi to uzlūkot ar aizdomām. Ja zvanītājs nav pazīstams, aizdomām vajadzētu palielināties. Ja nepazīstamais zvanītājs, piemēram, piedāvā tev iespēju nopelnīt, tavā galvā vajadzētu atskanēt diezgan skaļam brīdinājuma signālam.

Read More
Finanšu pratība, finance Banka Citadele Finanšu pratība, finance Banka Citadele

Krāt laimīgai dzīvei 

Laime ir iekšējais stāvoklis, kad tavas vēlmes un mērķi saskan ar īstenību un iespējām. Pamats visiem ir viens un pēc būtības vienkāršs – ēdiens, drošība, miegs, veselība un tā uz priekšu un uz augšu. Tomēr nav vienas formulas, kas darbotos visiem, un nav viena ceļa, kā virzīties uz šo laimi. Bet ir skaidrs, ka privātā finanšu stabilitāte šo ceļu padara drošāku.

Read More
Finanšu pratība, finance Banka Citadele Finanšu pratība, finance Banka Citadele

Kad gribas siltumu, sauli un brīvdienas

Kad rudens krāsainā daļa tuvojas noslēgumam un pēdējā košā kļavas lapa ieslīd sētnieka liekšķerē, iestājas pelēkais sniega gaidīšanas laiks. Daudziem iedzīvotājiem rudens un ziema mēdz būt tas brīdis, kad vēlme doties uz siltajām zemēm ir visspēcīgākā. Izlasi, kā izdevīgāk plānot atvaļinājumu uz siltajām zemēm, neradot pārlieku slogu savam bankas kontam.

Read More
Mājas, home, Finanšu pratība, finance Banka Citadele Mājas, home, Finanšu pratība, finance Banka Citadele

Sapnis par privātmāju 

Mēģinot iztēloties nākotnes dzīvesvietu, aptuveni puse aptaujāto Latvijas iedzīvotāju redz sevi stāvam personīgas privātmājas durvīs. Kā liecina Citadeles veiktā aptauja, lielākā daļa šo sapni ir gatavi īstenot pašu rokām. Tā ir iespēja mazliet ietaupīt un vienlaikus būt drošiem, ka māja būs tieši tāda, kādu izsapņoji.

Read More
Drošība, security Citadele banka Drošība, security Citadele banka

Tev pienākusi ziņa – no krāpnieka

Kurzemes apgabaltiesā pirmdien 16.10.2023. notiks Jūsu tiesas sēde. Lasiet vairāk par lietu ..” Šis ir tikai viens no šobrīd aktuālajiem krāpnieku tekstiem. Kā liecina Citadeles veiktā aptauja, vairāk nekā pusei Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā krāpnieki ir mēģinājuši izkrāpt naudu pa telefonu vai internetā. Vai zināji, ka aptuveni katrs desmitais uzrunātais ir iekritis krāpnieku slazdos?

Read More
Finanšu pratība, finance Alise Šnēbaha Finanšu pratība, finance Alise Šnēbaha

Kur bērns ir iztērējis visu naudu? 

Rindā pie kases stāv pirmklasnieks ar sauju monētu. Uz lentes uzkrāmēta kaudze indīgas krāsas cukura izstrādājumu. Vai cukura aizstājēju. Pārdevēja cenšas veikli pārskaitīt monētu kaudzi. Vai tā ir viņa pusdienu nauda un tās būs viņa pusdienas? Lai gan parasti vecāki neliedz savam bērnam kārumus, tomēr šādā situācijā ir prieks apzināties bankas kartes priekšrocības – jebkurā laikā savā internetbankā paskatīties, kur un cik bērns ir iztērējis.

Read More
Mājas, home, Finanšu pratība, finance Alise Šnēbaha Mājas, home, Finanšu pratība, finance Alise Šnēbaha

Pirkumu apdrošināšana: vai tas ir tā vērts?

Dzīvē gadās visādi – kafija uz jaunā datora, mobilais tālrunis uz asfalta vai saskrāpētas jaunās brilles. Nepatīkami. Šajos gadījumos nav spēkā ražotāja garantija, jo manta sabojājusies nevis ražotāja, bet paša vainas dēļ. Vēl nepatīkamāk. Un, ja vēl izrādās, ka vakar pirktā jaunā jaka šodien maksā divreiz lētāk, garastāvoklis nokrīt kaut kur lejā pie nulles. Bet visu vēl var labot pirkuma apdrošināšana.

Read More
Drošība, security Alise Šnēbaha Drošība, security Alise Šnēbaha

Zagļiem patīk velosipēdi. Kā pasargāt sevi no zaudējumiem? 

Ir nakts, tu guli gultā un domās pārcilā dienu. Esi labi pastrādājis, arī atpūties un izkustējies. Vakariņas bija samērīgas, un diena galu galā izdevusies. Istaba ir tumša, gulēšana ērta un nekādu ekrānu. Šķiet, ka ir viss lieliskam miegam. Tomēr tu vēl neesi iemidzis un prāto, vai kāpņutelpā kārtīgi pieslēdzi velosipēdu, – kaimiņam nesen nozaga. Varbūt jāiet pārbaudīt?

Read More
Finanšu pratība, finance, Mājas, home Alise Šnēbaha Finanšu pratība, finance, Mājas, home Alise Šnēbaha

Hipotekārā kredīta mainīgā likme – EURIBOR

Hipotekārais kredīts nozīmē, ka tūlīt, tūlīt kāds īpašums kļūs par tavu. Ar pieredzējuša bankas konsultanta palīdzību esi nonācis pie individuāli piemeklēta kredīta termiņa un atmaksas kārtības. Viss iet kā pa sviestu, tomēr izvēlētais kredīta ikmēneša maksājums ik palaikam mainās. Kāpēc?

Read More
auto zane kislija auto zane kislija

Izvēloties jaunu auto, svarīgākais ir ģimene

Kā liecina Baltijas valstu iedzīvotāju aptaujas rezultāti, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāji, izvēloties jaunu automašīnu, vislielāko uzmanību pievērstu savu un ģimenes vajadzību apmierināšanai. Īpaši svarīgs ir transportlīdzekļa izmērs, sēdvietu skaits un automašīnas atbilstība ikdienā izmantotajiem autoceļu veidiem.

Read More