https://www.citadele.lv/lv/private/invest/debt

Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu

Mēs mājaslapā izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes. Nepieciešamajām sīkdatnēm, ar kuru palīdzību rūpējamies par mājaslapas darbību un drošību, mums nav vajadzīga tava piekrišana. Statistikas, analītisko un mārketinga sīkdatņu izmantošanai mums ir nepieciešama tava piekrišana, lai nodrošinātu tev ērtāku mājaslapas un tiešsaistes pakalpojumu lietošanu un piedāvātu tev interesējošu saturu un pakalpojumus, ņemot vērā tavus paradumus. Tu vari sniegt mums savu piekrišanu šo sīkdatņu izmantošanai, nospiežot “Piekrītu”, kā arī jebkurā brīdī atcelt vai pielāgot to, lietojot saiti Sīkdatņu iestatījumi. Uzzini vairāk Sīkdatņu lietošanas noteikumos.

https://www.citadele.lv/lv/private/invest/debt

Parāda vērtspapīri*

Iespēja saņemt kapitāla ieguldījuma atmaksu ar procentiem līguma termiņa beigās.

photo

* AS "Citadele banka" nesniedz ieguldījumu portfeļu pārvaldīšanas pakalpojumus, fondu un aktīvu pārvaldīšanas pakalpojumus, individuālās konsultācijas par ieguldījumiem finanšu instrumentos un rekomendācijas attiecībā uz kapitāla tirgiem. Šādus pakalpojumus sniedz AS "Citadele banka" grupas uzņēmumi - IPAS "CBL Asset Management", AAS "CBL Life" un AS "CBL Atklātais pensiju fonds".

icon

Iespēja plānot ienākumu naudas plūsmas

Parasti fiksēta kupona procentu likme un obligāciju dzēšanas termiņš.

icon

Ieguldījums ir pietiekami likvīds

Pastāv iespēja pārdot obligāciju pirms obligācijas dzēšanas termiņa.

icon

Izvēlētajam riskam atbilstošs ienesīgums

Iespēja izvēlēties sev atbilstošāko balansu starp ienesīgumu un risku.

Kapitāla ieguldījuma veidi


Parāda vērtspapīrus jeb obligācijas laiž apgrozībā valdības, pašvaldības vai uzņēmumi, lai aizņemtos naudas līdzekļus no investoriem. Obligācija apliecina emitenta parāda saistības pret vērtspapīru turētāju-investoru. Parasti obligācijām ir fiksēta procentu likme un dzēšanas termiņš, kas investoram dod skaidru priekšstatu par parāda atmaksas termiņu un procentu ienākumu.

photo

Tas ir ieguldījumu fondu veids, kur investīcijas tiek veiktas vairākās parādzīmēs vienlaicīgi. Fondu parvalda profesionāls pārvaldnieks, kurš izvēlas fonda mērķa tirgum atbilstošākās parādzīmes ar mērķi nodrošināt fonda stabilu darbību un maksimālu ieguldījumu atdevi.

photo

3 vienkārši soļi, kā uzsākt ieguldīšanu


Noslēdz līgumu ar banku Citadele


Ja esi Citadeles klients, noslēdz līgumu par finanšu instrumentu kontu atvēršanu un finanšu instrumentu darījumu veikšanu (saskaņā ar kuru tev Citadelē tiks atvērts finanšu instrumentu un finanšu instrumentu naudas konts). Tajā tiks ieskaitīti iegādātie vērtspapīri un naudas līdzekļi, kuri tiek izmantoti darījumiem ar finanšu instrumentiem.
Noslēgt līgumu var sekojoši:

 • Citadeles internetbankā - Investīcijas > Jauns rīkojums > Iesniegums par finanšu instrumentu kontu un darījumu līguma noslēgšanu.
Pieslēgties internetbankai
photo

Papildini finanšu instrumentu naudas kontu


Papildini finanšu instrumentu naudas kontu ar ieguldījumam nepieciešamajiem naudas līdzekļiem sev ērtākā veidā.

 • Citadeles internetbankā: Maksājumi > Maksājumi starp saviem kontiem.
 • Citadeles mobilajā lietotnē: Maksāt > Starp kontiem.
 • Papildus iespējas - Finanšu instrumentu naudas konta ietvaros ir iespējams veikt arī valūtas maiņu. To var izdarīt Citadeles internetbankā: Maksājumi > Valūtas maiņa.
photo

Iesniedz vērtspapīru iegādes/pārdošanas rīkojumu

 • Citadeles internetbankā: Investīcijas > Jauns rīkojums > Rīkojums par ieguldījumu fonda daļu pirkšanu vai pārdošanu vai Rīkojums par akciju pirkšanu vai pārdošanu vai Rīkojums par obligāciju pirkšanu vai pārdošanu.
 • Zvanot Citadeles brokerim pa tālruni +371 67010555.
 • Vērtīgi zināt - ja vēlēsies ieguldīt akcijās, kas tiek tirgotas ASV lielākajās biržās, tad papildus būs nepieciešams aizpildīt un iesniegt W-8BEN nodokļu formas. Vairāk uzzini, zvanot Citadeles brokerim.
photo

Kādi ir riski, ieguldot parādzīmēs?

Galvenie risku veidi, veicot ieguldījumus parādzīmēs ir: kredītrisks, procentu likmju risks, tirgus risks un emitenta risks. Salīdzinot ar labi diversificētu ieguldījumu fondu, ieguldījumi parādzīmēs parasti prasa salīdzinoši lielāku sakotnējo ieguldījumu apjomu. Šis ieguldījumu veids dos stabilus ienākumus nākotnē, tomēr ieguldījumi atsevišķās parādzīmēs var būt riskantāki par ieguldījumiem diversificētā parāda vērtspapīru fonda portfelī. Mazināt risku var:

 • lānojot ieguldījumus ilgtermiņā, izvēloties parādzīmes ar augstāku investīciju reitingu, piemēram, valdības parādzīmes;
 • padarot daudzveidīgu savu portfeli ar dažāda veida parādzīmem, ja to atļauj iegudījumu portfeļa apjoms, vai izvēloties ieguldījumus parādzīmju fondos.
Pieteikties sarunai

Neatradi atbildi uz savu jautājumu?

Apmeklē mūsu interaktīvo palīgu un atrodi sev nepieciešamo informāciju

Interaktīvais palīgs
Cik izmaksā darījumi ar finanšu instrumentiem un finanšu instrumentu konta apkalpošana?

Finanšu instrumentu pirkšanas un pārdošanas darījumiem tiek piemērotas brokeru komisijas, kuru aprēķins ir atkarīgs no finanšu instrumentu veida un darījuma apjoma, taču jāņem vērā, ka pastāv minimālā komisija par darījumu, kā arī atsevišķos tirgos var tikt ieturēta papildus maksa par norēķinu veikšanu.
Ar brokeru pakalpojumu komisijām ir iespējams iepazīties Cenrāža sadaļā  “Brokeru pakalpojumi”.

Savukārt, par finanšu instrumentu kontu apkalpošanu tiek ieturētas šādas komisijas maksas:

 • ikmēneša maksa par finanšu instrumentu turēšanu, kas tiek ieturēta klienta portfeļa izvēlētajā bāzes valūtā;
 • klienta izvēlētā darījuma (vērtspapīru saņemšanas, pārveduma vai dereģistrācijas) komisijas maksa, kas tiek ieturēta darījuma valūtā;
 • korporatīvā notikuma rīkojuma apstrādes vai nodokļu sertifikācijas dokumenta apstrādes maksa atsevišķiem finanšu instrumentu veidiem.

Ar pilnu pakalpojuma cenrādi var iepazīties Cenrāža sadaļā Finanšu instrumentu kontu apkalpošana.

Komisijas tiek ieturētas automātiski no klienta naudas līdzekļu konta finanšu instrumentu darījumu veikšanai. Klientam ir jānodrošina kontā nepieciešamais naudas līdzekļu atlikums, pretējā gadījumā var tikt piemērota komisijas maksa par negatīvo atlikumu klienta kontā.

Kā iesniegt rīkojumus darījumiem ar finanšu instrumentiem?

Rīkojumus ir iespējams iesniegt gan personīgi jebkurā bankas filiālē, gan attālināti, izmantojot telefonu vai internetbanku. Piekļuvei atsevišķiem tirgiem ir pieejama arī elektroniskās tirdzniecības platforma un mobilā lietotne.

Kā atvērt finanšu instrumentu kontu?

Atvērt finanšu instrumentu kontu var esošie bankas klienti – bankā jau jābūt atvērtam norēķinu kontam vai maksājumu kartes kontam. Ieteicams pieslēgt arī internetbanku.

Lai atvērtu finanšu instrumentu kontu, ir jāiepazīstas ar attiecīgajiem dokumentiem un noteikumiem un jāparaksta iesniegums par finanšu instrumentu kontu un darījumu līguma noslēgšanu.

Visērtāk un bez maksas šo līgumu var noslēgt Citadeles internetbankas sadaļā Investīcijas (Jauns rīkojums > Iesniegums par finanšu instrumentu kontu un darījumu līguma noslēgšanu). 

Nepieciešamības gadījumā parakstīt līgumu var arī jebkurā bankas filiālē.

Vai ir jāmaksā nodoklis?

Jā, ir jāmaksā Ienākuma nodoklis no kapitāla pieauguma un no kapitāla (dividendēm) ienākumiem.

Vai bankā var saņemt konsultāciju par labākajiem ieguldījumiem?

Banka nesniedz klientiem rekomendācijas par piemērotākajiem ieguldījuma veidiem un neiesaka kādus noteiktus finanšu instrumentus, jo tikai klients pats izvērtē un pieņem lēmumus par savām investīcijām, to nepieciešamību un konkrētu finanšu instrumentu piemērotību klienta mērķiem un vajadzībām.

Taču potenciālajiem ieguldītājiem varam ieteikt izmantot bankas meitas uzņēmuma CBL Asset Management sagatavotu tiešsaistes konsultāciju “Finoterapija”, kas veidota, lai palīdzētu klientam saprast to, kā prātīgāk rīkoties ar savām finansēm.
 

Kā uzsākt darbu pēc finanšu instrumentu konta atvēršanas?

Lai veiktu vērtspapīru iegādes darījumu, finanšu instrumentu kontā ir jāatrodas plānotajam darījumam nepieciešamajiem naudas līdzekļiem pilnā apmērā (ņemot vērā arī komisijas saskaņā ar Cenrādi) un atbilstošā valūtā, kādā tiek tirgots šis vērtspapīrs.

Savukārt pirms vērtspapīru pārdošanas darījuma attiecīgi finanšu instrumentu kontā jau jāatrodas vērtspapīriem, kurus vēlaties pārdot. Tie var būt iegādāti iepriekš vai saņemti no jūsu konta citā finanšu iestādē.

Pēc tam klients var iesniegt bankai rīkojumu darījuma veikšanai saskaņā ar pakalpojumu nosacījumiem.

Bez brokeru pakalpojuma izmantošanas finanšu instrumentu kontā klienti var pārskaitīt vai saņemt finanšu instrumentus, saņemt dividendes un citus naudas līdzekļus, kas iegūti kā ienākumi no šiem finanšu instrumentiem.

Pārskaitīt naudas līdzekļus un iesniegt rīkojumus finanšu instrumentu darījumu veikšanai var arī neizejot no mājas – ar Citadeles internetbankas palīdzību.

Kā pārvest finanšu instrumentus no citas bankas uz banku Citadele?

Lai saņemtu finanšu instrumentus no citas bankas, esošajiem klientiem ir nepieciešams finanšu instrumentu konts Citadelē.

Ja finanšu instrumentu konts ir atvērts, atliek veikt sekojošas darbības:

 1. Iesniegt rīkojumu Citadelē finanšu instrumentu saņemšanai, norādot pārvedamā finanšu instrumenta detaļas, banku, no kuras tiks veikts finanšu instrumentu pārvedums un finanšu instrumentu konta numuru. Visērtāk to var izdarīt Citadele internetbankā sadaļā “Investīcijas” (Jauns rīkojums> Vērtspapīri > Finanšu instrumentu saņemšana). 
 2. Iesniegt finanšu instrumentu pārveduma rīkojumu bankai, no kuras tiks veikts finanšu instrumentu pārvedums, norādot attiecīgo finanšu instrumentu konta numuru Citadelē.

Lūdzam ņemt vērā, ka pārveduma rīkojumu detaļām abās pusēs jāsakrīt.

Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar Citadeles speciālistiem, zvanot uz tālruni +371 67010 778 vai rakstot e-pastu custody@citadele.lv.

Vairāk jautājumu
Cik izmaksā darījumi ar finanšu instrumentiem un finanšu instrumentu konta apkalpošana?

Finanšu instrumentu pirkšanas un pārdošanas darījumiem tiek piemērotas brokeru komisijas, kuru aprēķins ir atkarīgs no finanšu instrumentu veida un darījuma apjoma, taču jāņem vērā, ka pastāv minimālā komisija par darījumu, kā arī atsevišķos tirgos var tikt ieturēta papildus maksa par norēķinu veikšanu.
Ar brokeru pakalpojumu komisijām ir iespējams iepazīties Cenrāža sadaļā  “Brokeru pakalpojumi”.

Savukārt, par finanšu instrumentu kontu apkalpošanu tiek ieturētas šādas komisijas maksas:

 • ikmēneša maksa par finanšu instrumentu turēšanu, kas tiek ieturēta klienta portfeļa izvēlētajā bāzes valūtā;
 • klienta izvēlētā darījuma (vērtspapīru saņemšanas, pārveduma vai dereģistrācijas) komisijas maksa, kas tiek ieturēta darījuma valūtā;
 • korporatīvā notikuma rīkojuma apstrādes vai nodokļu sertifikācijas dokumenta apstrādes maksa atsevišķiem finanšu instrumentu veidiem.

Ar pilnu pakalpojuma cenrādi var iepazīties Cenrāža sadaļā Finanšu instrumentu kontu apkalpošana.

Komisijas tiek ieturētas automātiski no klienta naudas līdzekļu konta finanšu instrumentu darījumu veikšanai. Klientam ir jānodrošina kontā nepieciešamais naudas līdzekļu atlikums, pretējā gadījumā var tikt piemērota komisijas maksa par negatīvo atlikumu klienta kontā.

Kā iesniegt rīkojumus darījumiem ar finanšu instrumentiem?

Rīkojumus ir iespējams iesniegt gan personīgi jebkurā bankas filiālē, gan attālināti, izmantojot telefonu vai internetbanku. Piekļuvei atsevišķiem tirgiem ir pieejama arī elektroniskās tirdzniecības platforma un mobilā lietotne.

Kā atvērt finanšu instrumentu kontu?

Atvērt finanšu instrumentu kontu var esošie bankas klienti – bankā jau jābūt atvērtam norēķinu kontam vai maksājumu kartes kontam. Ieteicams pieslēgt arī internetbanku.

Lai atvērtu finanšu instrumentu kontu, ir jāiepazīstas ar attiecīgajiem dokumentiem un noteikumiem un jāparaksta iesniegums par finanšu instrumentu kontu un darījumu līguma noslēgšanu.

Visērtāk un bez maksas šo līgumu var noslēgt Citadeles internetbankas sadaļā Investīcijas (Jauns rīkojums > Iesniegums par finanšu instrumentu kontu un darījumu līguma noslēgšanu). 

Nepieciešamības gadījumā parakstīt līgumu var arī jebkurā bankas filiālē.

Vai ir jāmaksā nodoklis?

Jā, ir jāmaksā Ienākuma nodoklis no kapitāla pieauguma un no kapitāla (dividendēm) ienākumiem.

Vai bankā var saņemt konsultāciju par labākajiem ieguldījumiem?

Banka nesniedz klientiem rekomendācijas par piemērotākajiem ieguldījuma veidiem un neiesaka kādus noteiktus finanšu instrumentus, jo tikai klients pats izvērtē un pieņem lēmumus par savām investīcijām, to nepieciešamību un konkrētu finanšu instrumentu piemērotību klienta mērķiem un vajadzībām.

Taču potenciālajiem ieguldītājiem varam ieteikt izmantot bankas meitas uzņēmuma CBL Asset Management sagatavotu tiešsaistes konsultāciju “Finoterapija”, kas veidota, lai palīdzētu klientam saprast to, kā prātīgāk rīkoties ar savām finansēm.
 

Kā uzsākt darbu pēc finanšu instrumentu konta atvēršanas?

Lai veiktu vērtspapīru iegādes darījumu, finanšu instrumentu kontā ir jāatrodas plānotajam darījumam nepieciešamajiem naudas līdzekļiem pilnā apmērā (ņemot vērā arī komisijas saskaņā ar Cenrādi) un atbilstošā valūtā, kādā tiek tirgots šis vērtspapīrs.

Savukārt pirms vērtspapīru pārdošanas darījuma attiecīgi finanšu instrumentu kontā jau jāatrodas vērtspapīriem, kurus vēlaties pārdot. Tie var būt iegādāti iepriekš vai saņemti no jūsu konta citā finanšu iestādē.

Pēc tam klients var iesniegt bankai rīkojumu darījuma veikšanai saskaņā ar pakalpojumu nosacījumiem.

Bez brokeru pakalpojuma izmantošanas finanšu instrumentu kontā klienti var pārskaitīt vai saņemt finanšu instrumentus, saņemt dividendes un citus naudas līdzekļus, kas iegūti kā ienākumi no šiem finanšu instrumentiem.

Pārskaitīt naudas līdzekļus un iesniegt rīkojumus finanšu instrumentu darījumu veikšanai var arī neizejot no mājas – ar Citadeles internetbankas palīdzību.

Kā pārvest finanšu instrumentus no citas bankas uz banku Citadele?

Lai saņemtu finanšu instrumentus no citas bankas, esošajiem klientiem ir nepieciešams finanšu instrumentu konts Citadelē.

Ja finanšu instrumentu konts ir atvērts, atliek veikt sekojošas darbības:

 1. Iesniegt rīkojumu Citadelē finanšu instrumentu saņemšanai, norādot pārvedamā finanšu instrumenta detaļas, banku, no kuras tiks veikts finanšu instrumentu pārvedums un finanšu instrumentu konta numuru. Visērtāk to var izdarīt Citadele internetbankā sadaļā “Investīcijas” (Jauns rīkojums> Vērtspapīri > Finanšu instrumentu saņemšana). 
 2. Iesniegt finanšu instrumentu pārveduma rīkojumu bankai, no kuras tiks veikts finanšu instrumentu pārvedums, norādot attiecīgo finanšu instrumentu konta numuru Citadelē.

Lūdzam ņemt vērā, ka pārveduma rīkojumu detaļām abās pusēs jāsakrīt.

Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar Citadeles speciālistiem, zvanot uz tālruni +371 67010 778 vai rakstot e-pastu custody@citadele.lv.

Vēl vairāk iespēju

photo

Ieguldījumu fondi

Viens no populārākajiem finanšu instrumentiem, kas piedāvā ilgtermiņā saglabāt un pat palielināt savu uzkrājumu vērtību. Piesakies konsultācijai un īsteno savus mērķus. Pakalpojumu nodrošina Citadeles grupas uzņēmums IPAS CBL Asset Management.
Uzzināt vairāk
photo

Īstermiņa uzkrājumi

Iespēja uzkrāt saviem mērķiem, izmantojot Krājkonts+ un Termiņdepozītu priekšrocības. Piesakies internetbankā un īsteno savus sapņus.
Uzzināt vairāk
photo

Uzkrājošā dzīvības apdrošināšana

Finansiāls atbalsts nelaimes gadījumos, vienlaicīgi gādājot par uzkrājumiem dažādiem mērķiem. Piesakies un ik gadu saņem IIN atmaksu līdz 20 %. Pakalpojumu nodrošina Citadeles grupas uzņēmums AAS CBL Life.
Uzzināt vairāk

Saskaņā ar Latvijas Republikas tiesību aktiem, finanšu instrumenti tiek turēti nošķirti no citiem bankas aktīviem, līdz ar ko klients neuzņemas risku, kas saistīti ar situāciju, kad banka nespēj darboties, ko var izraisīt bankas bankrots, maksātnespēja, kā arī tīša pretlikumīga darbība, kura ir vērsta pret banku.