Karšu pretenziju apstrāde nesaņemtu preču vai pakalpojumu gadījumā

Mēs apzināmies, ka ārkārtējās situācijas rezultātā daudziem mūsu klientiem nepieciešams risināt jautājumus, kas saistīti ar  izmaiņām ceļošanas plānos, nesaņemtiem pakalpojumiem un neizpildītiem pasūtījumiem, ja apmaksa par to veikta ar maksājumu karti.

Daļā šo gadījumu varam palīdzēt atgūt ar maksājumu karti apmaksātos līdzekļus, taču lai atgūšanas process būtu veiksmīgs, ļoti svarīga ir klienta iesaiste atgūšanas procesā.

Tādēļ esam apkopojuši svarīgāko informāciju, kas jāņem vērā, iesniedzot pretenziju par kartes darījumu nesaņemtu pakalpojumu un preču gadījumā.

Lūdzam rūpīgi iepazīties ar to un pirms reklamācijas iesniegšanas pārliecināties, vai esat rīkojies saskaņā ar šiem norādījumiem un vai iesniegumam ir pievienota nepieciešamā informācija. Pretējā gadījumā reklamācijas apstrāde var aizkavēties vai pat būt neiespējama. 

  • Vienmēr sākotnēji mēģiniet atrisināt jautājumu, sazinoties ar uzņēmumu, pie kura iegādājāties pakalpojumu (ievērojot pirkuma brīdī un uzņēmuma mājaslapā sniegtās norādes).
  • Gaidiet uzņēmuma norādīto laiku un sazinieties atkārtoti, ja nepieciešams.
  • Saglabājiet saraksti ar uzņēmumu tā, lai ir redzami sarakstes adresāti, datumi, aizpildītos pieprasījumus, ekrānšāviņus  (ierosinot reklamāciju, pievienojiet tos pieteikumam).

Ja jautājumu ar uzņēmumu nav izdevies atrisināt, aizpildiet Kartes lietotāja reklamācijas pieteikumu, tajā (vai pievienotā iesniegumā) norādot detalizētu informāciju par preci/pakalpojumu, saziņas rezultātu ar tirgotāju, kā arī:

  • aviobiļešu un viesnīcu rezervācijas gadījumā – biļešu iegādes vai rezervācijas apstiprinājumu, pakalpojuma sniegšanas/atcelšanas noteikumus rezervēšanas brīdī, pieprasījumu atgriezt naudas līdzekļus, saraksti ar tirgotāju par problēmas risinājumu, atcelšanas dokumentu, ja tāds ir;
  • citu nesaņemtu preču/pakalpojumu gadījumā – pirkuma apstiprinājumu, piegādes nosacījumus, saraksti ar tirgotāju, ja prece tika nosūtīta atpakaļ tirgotājam - pasta kvīti vai atgriešanas dokumentu;
  • rēķinu par pirkumu/pakalpojumu, ja tāds ir pieejams.

Reklamācijas apstrādei nepieciešamos dokumentus bankā nepieciešams saņemt ne vēlāk kā 120 dienu laikā no apmaksas veikšanas vai no plānotā nesaņemtā pakalpojuma datuma.

Rekomendējam apsvērt tirgotāja piedāvātās kompensācijas izmantošanu, ja par tādu ir iespējams vienoties (piemēram, vaučeri, lidojuma vai rezervācijas pārcelšanu) zemāk norādītos gadījumos, kad summu atgūšana reklamāciju ceļā nav iespējama:

  • ja avioreiss, uz kuru iegādātas aviobiļetes, notiek, taču klients pieņēmis lēmumu uz to neierasties (izņemot gadījumus, kad veikta aviobiļešu atcelšana biļešu pārdevēja noteikumos paredzētajā kārtībā, taču naudas līdzekļu atmaksa nav saņemta noteiktajā termiņā);
  • ja viesnīcas rezervācija bijusi neatceļama, viesnīca nav paziņojusi par rezervācijas atcelšanu (izņemot gadījumus, kad rezervācija nav bijusi izmantojama – piemēram, ir informācija par to, ka viesnīca bijusi slēgta);
  • gadījumos, ja uzņēmumam nav bijis iespējams sniegt pakalpojumu likumdošanas ierobežojumu dēļ;
  • ja klients pats ir atteicies no pakalpojuma, pirms tirgotājs ir uzteicis sniegt šo pakalpojumu.