https://www.citadele.lv/lv/private/lifetime-pension/glossary

Paziņojums par sīkdatņu izmantošanu

Mēs mājaslapā izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes. Nepieciešamajām sīkdatnēm, ar kuru palīdzību rūpējamies par mājaslapas darbību un drošību, mums nav vajadzīga tava piekrišana. Statistikas, analītisko un mārketinga sīkdatņu izmantošanai mums ir nepieciešama tava piekrišana, lai nodrošinātu tev ērtāku mājaslapas un tiešsaistes pakalpojumu lietošanu un piedāvātu tev interesējošu saturu un pakalpojumus, ņemot vērā tavus paradumus. Tu vari sniegt mums savu piekrišanu šo sīkdatņu izmantošanai, nospiežot “Piekrītu”, kā arī jebkurā brīdī atcelt vai pielāgot to, lietojot saiti Sīkdatņu iestatījumi. Uzzini vairāk Sīkdatņu lietošanas noteikumos.

https://www.citadele.lv/lv/private/lifetime-pension/glossary

Skaidrojošā vārdnīca

Termins Skaidrojums
Uzkrātais fondētās pensijas kapitāls Naudas līdzekļi, kas Apdrošinājuma ņēmēja labā uzkrāti Valsts fondētajā pensiju shēmā (pensiju 2. līmenī).
Mūža pensija Apdrošināšanas atlīdzība, kas tiek maksāta kā regulāras garantētas pensiju 2. līmenī uzkrātā kapitāla izmaksas Apdrošināšanas līgumā noteiktajā apmērā un kārtībā.
Labuma guvējs Apdrošināšanas līgumā norādītā persona, kurai Apdrošinātā nāves gadījumā, ja Apdrošinājuma ņēmējs izvēlējies Garantētu izmaksas periodu, tiek maksāta Mūža pensija līdz Garantētā izmaksas perioda beigām.
Garantētais izmaksas periods Laika periods, kurā Apdrošinātā nāves gadījumā viņam paredzēto Mūža pensiju turpina saņemt Labuma guvējs (ja tāds ir noteikts).
Apdrošinātais (apdrošinātā persona) Fiziska persona, kas ir apdrošināta saskaņā ar Apdrošināšanas līgumu.
Apdrošinājuma ņēmējs Fiziska persona, valsts fondēto pensiju shēmas dalībnieks, kurš sasniedzis vecumu, kas dod tiesības saņemt vecuma pensiju vai pensionējas priekšlaicīgi, un kurš ir noslēdzis Apdrošināšanas līgumu.
Izmaksas biežums Apdrošināšanas līgumā norādītā Mūža pensijas izmaksas regularitāte – mēnesis, ceturksnis, pusgads, gads.