Remonta plāns – labs un vēl labāks

Pavasaris vienmēr saistās ar pārmaiņām un jaunu sākumu. Tā vien gribas notraukt ziemas putekļus un ienest svaigumu arī savā mājoklī, taču dažkārt vien ar ģenerāltīrīšanu ir par maz. Tam piekrīt 63 % Latvijas iedzīvotāju, kuri aptaujā atzinuši, ka tagad būtu īstais laiks remontam. Vai arī tavām mājām nepieciešama jauna elpa?

Ir labi, tikai vajadzētu remontu

Ja esi gatavs ķerties pie lielākiem darbiem, sāc ar plānu un sava budžeta pārskatīšanu.  

“Remonta plānošanu vispareizāk būtu sākt ar esošās situācijas novērtējumu, plānoto darbu apjomu un izmaksu aprēķinu. Lai saprastu, vai pietiks ar pašu finansējumu, tāmes sagatavošanā ir vērts iesaistīt profesionāļus. Speciālisti iekļaus dažādas slēptās izmaksas, kuras var parādīties tikai darba gaitā, kā arī ieteiks piemērotākos materiālus un individuālus risinājumus,” norāda Jānis Mūrnieks, Citadeles privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs.

Savu mājokli šogad plāno remontēt 40 % Latvijas iedzīvotāju, savukārt 23 % atklāj, ka uzlabojumi viņu dzīvesvietai būtu nepieciešami, taču šobrīd tam pietrūkst finanšu līdzekļu. Tas nozīmē, ka vēlamais remonts vai nu tiek atlikts, vai var ritēt uz priekšu pārlieku lēnām.

Šī gada pirmajā ceturksnī Citadeles izsniegtais patēriņa kredīta apmērs remontam ir pieaudzis par 42 %. Ja arī tu redzi, ka ar paša finansiālajām iespējām varētu būt par maz, ieskaties Citadeles piedāvājumā.

Varbūt labāk vispirms nopirkt?

Vairāk pūļu un darba ieguldīt parasti gribas vien tad, ja mājoklis ir paša īpašumā, nevis īrēts. Turklāt īrētā mājvietā tu ne vienmēr varēsi darīt visu pēc sava prāta. Vai zināji, ka Citadele piedāvā saņemt finansējumu gan jaunam īpašumam, gan tā remontam? Tādā gadījumā būs nepieciešama tāme un nākotnes vērtējums – un banka piešķirs līdzekļus abiem mērķiem.

Neremontēti īpašumi bieži vien izskatās salīdzinoši nepievilcīgi, tomēr, izvēloties lētāku neremontētu īpašumu, paveras jaunas iespējas – gan finansiāli, gan vizuāli. Piemēram, ja sapņo par gaišu un plašu dzīvokli ar augstiem griestiem Rīgas centrā, bet nevari atļauties svaigi remontētu, pievērs uzmanību neremontētajiem variantiem. Ieguldot telpu atjaunošanā, ne tikai vari radīt savas sapņu mājas, bet arī, ņemot vērā citus īpašuma parametrus, būtiski palielināt īpašuma vērtību.

Uz mājokļa pārvērtībām jāraugās arī kā uz radošu iespēju izpausties un izveidot oriģinālu, tieši savām vajadzībām un vēlmēm atbilstošu vidi. Izpēti ekoloģiskos materiālos, modernu risinājumu priekšrocības un neparastas interjera idejas un pārvērt remontu par piedzīvojumu!

 

Reprezentatīvu iedzīvotāju aptauju par mājokļa remonta tendencēm banka Citadele kopā ar pētījumu aģentūru Norstat veica 2024. gada martā, tiešsaistē aptaujājot vairāk nekā 3000 respondentus visās Baltijas valstīs.

Previous
Previous

Finanšu terminu skaidrojumi: maksājumi

Next
Next

No viena grāvja otrā. Tagadnes un nākotnes finanšu līdzsvars