Bezmaksas pārskaitījumi Eiropā

Ar X Smart bez maksas vari veikt neierobežotu skaitu elektronisko maksājumu eiro valūtā Latvijā un visā Eiropā vienotās eiro maksājumu telpas ietvaros (Single Euro Payment Area)

Single Euro Payment Area (SEPA) maksājumi ir maksājumi Eiropas Savienības dalībvalstīs un Eiropas Ekonomikas zonas valstu robežās eiro valūtā. Lai tiktu veikts šāda veida maksājums, tā izpildei maksājuma rīkojumā obligāti jānorāda:  

  • saņēmēja IBAN konta numurs,
  • Komisijas veids – SHA (dalīti),
  • Maksājuma veids – Standarta

SEPA ietver šādas 28 Eiropas Savienības dalībvalstis: Apvienotā Karaliste, Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Francija, Grieķija, Horvātija, Igaunija, Īrija, Itālija, Kipra, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Ungārija, Vācija, Zviedrija, kā arī Islande, Lihtenšteina, Norvēģija un Šveice.

Zibmaksājumi

Tā kā Citadele atbalsta zibmaksājumu veikšanu, tad no sava X Smart konta vari veikt zibmaksājumu uz banku, kas arī atbalsta zibmaksājumus. Nauda tiks pārskaitīta dažu sekunžu laikā. Latvijā un Igaunijā zibmāksājumus no Citadeles ir iespējams veikt uz SEB banku. Svarīgi atcerēties, ka zibmaksājumi tiek izpildīti tikai uz tām Eiropas bankām, kas ir pieslēgušās zibmaksājumu sistēmai. Zibmaksājumi ir naudas pārskaitījumi 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā, 365 dienas gadā, ieskaitot svētku dienas. Tie tiek izpildīti dažu sekunžu laikā un dod iespēju saņemto naudu uzreiz izmantot tālāk.