Droši pirkumi internetā

Klientu finanšu drošība ir ļoti svarīga mūsu prioritāte. Tāpēc banka Citadele ir pievienojusies “3D Secure” sistēmai, bez maksas sniedzot papildu drošību pirkumiem internetā. Šai drošības sistēmai ir piesaistītas Citadeles maksājumu kartes MasterCard, Maestro (MasterCard SecureCode), Visa un Visa Electron (Verified by VISA) un American Express (SafeKey®).

“3D Secure” sistēma pilda divas būtiskas funkcijas:

 • Tā ievērojami samazina iespēju nesankcionēti veikt pirkumus internetā ar citam cilvēkam piederošu karti, jo pirkuma veicējam nepieciešams ievadīt papildu identifikācijas datus;
 • Tā ļauj atpazīt tirgotājus, kuri ir reģistrējušies drošo interneta pirkumu sistēmā “3D Secure” un kuru pārdevējam ir lielāka atbildība pret klientu.

“3D Secure” drošības sistēmai jau pievienojušies tūkstošiem interneta veikalu visā pasaulē, turklāt to skaits pieaug ar katru dienu. Par to, ka interneta veikals ir pievienojies “3D Secure” sistēmai, liecina “MasterCard SecureCode”, „Verified by Visa” vai „SafeKey” logotipi, kas ievietoti tā mājas lapā.

  

Citadeles maksājumu karšu īpašnieki, kuri pieslēguši internetbanku, norēķinoties par pirkumiem vai pakalpojumiem “3D Secure” sistēmā reģistrētajos interneta veikalos, maksājuma brīdī saņems paziņojumu līdztekus savam vārdam, uzvārdam, kartes numuram, derīguma termiņam un drošības kodam (CVC2/CVV2/4CSC) ievadīt arī Citadele internetbankas lietotājvārdu un autorizācijas kodu. Šāda papildu autorizācija novērš krāpniecisku darījumu iespējamību interneta veikalos un būtiski paaugstina maksājumu karšu lietošanas drošību un aizsardzības līmeni.

Citadele saviem klientiem ir nodrošinājusi arī papildu drošības spilvenu - Citadeles klientiem maksājuma brīdī nebūs nepieciešams ievadīt internetbankas paroli, tādējādi papildus pasargājot no ļaunprātīgu personu iespējas nesankcionēti piekļūt jūsu internetbankai.

Pirms norēķināties interneta veikalos

 • Pārbaudiet interneta veikala tālruņa, faksa un e-pasta reālās adreses. Uzmanieties no interneta veikaliem, kuri šo informāciju nenorāda.
 • Pārbaudiet, vai veikals izmanto speciālu datu pārraides protokolu (SSL), lai maksājumi internetā būtu droši. To parasti norāda grafisks simbols.
 • Noskaidrojiet, kāds veikala nosaukums būs jūsu kartes izrakstā un iegaumējiet to.
 • Pievērsiet uzmanību tam, kādā valūtā ir noteiktas preču cenas un kāda ir maksa par preču piegādi. Pirkumi ārvalstu veikalos parādīsies jūsu kartes konta pamata valūtā.
 • Pārbaudiet, vai jūsu izvēlētais interneta veikals veic preču piegādi uz Latviju. Pirms veicat pirkumu, noskaidrojiet, kādi ir piegādes termiņi un nosacījumi, vai būs jāmaksā papildu PVN nodoklis, muitas izdevumi un cik lieli tie būs.
 • Izziniet, kādi ir preču atpakaļ nosūtīšanas noteikumi.

Padomi pirkumiem internetā

 • Pirms veicat pirkumu, izlasiet interneta veikala vispārējos noteikumus, it īpaši, ja tas nav Latvijas interneta veikals vai veikala nosaukums nav pazīstams.
 • Glabājiet dokumentus, kas saistīti ar veiktajiem pirkumiem. Iesakām saglabāt un izdrukāt visus pirkumu apstiprinājuma dokumentus, rēķinus, ko saņemsiet pa e-pastu. Atzīmējiet arī to interneta veikalu mājas lapu adreses, kuros esat iepircies.
 • Vienmēr lietojiet drošus maksāšanas līdzekļus. Neizmantojiet e-pastu, lai sūtītu kartes datus vai citu savu finanšu informāciju.
 • Nekad neuzrādiet informāciju, kas nav saistīta ar jūsu pirkumu. Piemēram, neizpaudiet tirgotājiem tādu informāciju kā: PIN kods, dzimšanas datums, kartes kredītlimits, identifikācijas dokumentu dati, mātes pirmslaulības uzvārds, norēķinu kartes parole.

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par iepirkšanos internetā