Iepirkšanās internetā

Kā droši iepirkties internetā?

Aicinām iepirkties tādos internetveikalos,, kas ir pievienojušies 3D Secure drošības sistēmai. Šo sistēmu izveidojušas starptautiskās karšu kompānijas VISA un MasterCard.

Iepērcies pie zināmiem tirgotājiem vai arī veic izpēti internetā, lai pārliecinātos, ka konkrētais tirgotājs ir respektabls un uzticams.

Saglabā informāciju par visiem saviem darījumiem, tostarp tirgotāja tīmekļa vietnes adresi. Daudzi interneta veikali nosūta saviem klientiem elektroniskas vēstules, kurās apkopoti pirkuma dati. Saglabā vai izdrukā šādas vēstules.

Pirms pirkuma izlasi piegādes un preču atpakaļatdošanas noteikumus, kuriem jābūt pieejamiem tirgotāja tīmekļa vietnē. Uzzini, vai gadījumā, ja precei atklāsies defekts, par to varēsi saņemt atpakaļ naudu. Novērtē tirgotāja tīmekļa vietni – tajā ir jābūt pieejamai informācijai par piegādes sagatavošanas pasākumiem un izmaksām, valūtu, kādā pieņem maksājumus, un piemērojamiem nodokļiem.

Saglabā tirgotāja firmas nosaukumu un adresi, kontakttālruni vai elektroniskā pasta adresi, lai varētu sazināties ar tirgotāju, ja radīsies neskaidri jautājumi.

Vēlams izmantot atsevišķu maksājumu karti tieši pirkumiem internetā, nevis savu, piemēram, algas konta karti. Veicot pirkumu, nepieciešamo naudas summu varēsi pārskaitīt no sava konta uz speciālo interneta iepirkumu kartes kontu, kur neturi liekus naudas līdzekļus.

Atceries! Tiklīdz, kā pamani ko aizdomīgu, nekavējoties ziņo bankai, lai nepieciešamības gadījumā mēs varētu attiecīgi rīkoties.

Vai atradi atbildi uz savu jautājumu?