Iepirkšanās internetā

Kā parūpēties par sava datora drošību?

Rūpējies, lai datorā, no kura pieslēdzies internetbankai, būtu uzstādīta un aktivizēta kāda antivīrusu programma. Lai antivīrusu programma veiktu savas funkcijas, vēlams vismaz reizi mēnesī noskanēt visus datora failus pret vīrusiem. Gan bezmaksas, gan maksas programmas parasti ir uz vienu darbības gadu. Tāpēc svarīgi pārbaudīt, kāds ir programmas darbības termiņš, un to reģistrēt no jauna, ja nepieciešams.

Izmanto ugunsmūri (firewall) – programmu, kas veic ienākošo un izejošo datu pārbaudi un filtrēšanu un spēj atpazīt mēģinājumus attālināti pieslēgties Tavam datoram. Līdzīgi kā ar antivīrusu programmām, lietotāji var izvēlēties gan maksas, gan bezmaksas ugunsmūru programmas un regulāri akceptēt to atjaunināšanu.

Regulāri instalē savā datorā interneta pārlūkprogrammas un citu programmu atjauninājumus. Darbam ar internetbanku neizmanto novecojušas pārlūkprogrammas, kuru publiski zināmie "drošības caurumi" var tikt ļaunprātīgi izmantoti.

Aizsargā datoru ar paroli, izmantojot drošus paroles veidošanas principus. Regulāri maini paroli.

Neklikšķini uz e-pasta ziņojumos saņemtām hipersaitēm, bet atver savu pārlūkprogrammu un pats ievadi attiecīgo adresi. Esi skeptisks pret e-pastā ievietoto interneta resursu saišu īstumu un izvērtē nepieciešamību to apmeklēt. Neatver e-pasta ziņojumiem pievienotus vai ārējos datu nesējos ierakstītus failus, ja neesi pārliecināts, ka avotam var uzticēties un ir pamatota nepieciešamība to darīt.

Vai atradi atbildi uz savu jautājumu?