Eiro drošības pazīmes

Monētas

Vairāk par eiro zonas monētu veidiem un izskatu

Banknotes

Eiro banknotēs iekļauti vairāki pretviltošanas elementi, kas palīdzēs atpazīt īstu banknoti. Lai pārbaudītu banknoti, vajadzīgas tikai dažas sekundes - aptaustiet, apskatiet un pagroziet to!

Taču atcerieties - vienmēr pārbaudiet vairākus pretviltošanas elementus.

Pārbaude ar tausti

Aptaustiet reljefo iespiedumu - izmantojot īpašas iespiedtehnoloģijas, uz banknotes virsmas ir izveidots unikāls sataustāms iespiedums. Banknotes papīrs izgatavots no tīras kokvilnas. Tas ir ciets un stingrs (nevis mīksts vai vaskots). Katrai banknotei ir elementi, kas ar tausti ir jūtami kā biezāki.

Uzzini vairāk

Apskate

Apskatiet banknoti un paturiet to pret gaismu - būs redzama ūdenszīme, drošības josla un caurskata zīme. Īstām banknotēm šie visi trīs elementi redzami gan aversā, gan reversā.

Uzzini vairāk

Apskate slīpā leņķī

Pagroziet banknoti - aversā redzams mainīgs hologrammas attēls. Reversā redzama zeltīta josla (5, 10 un 20 eiro banknotēm) vai skaitlis ar krāsu maiņas efektu (50, 100, 200 un 500 eiro banknotēm).

Uzzini vairāk

Papildu elementi

Līdztekus iepriekš minētājām banknotēm ir arī dažādi papildu drošības elementi, ko iespējams pārbaudīt ar palielināmo stiklu vai ultravioleto staru lampu.

Uzzini vairāk

Svarīgākais par banknošu un monētu izskatu

Vairāk par eiro ieviešanu Latvijā