Kas notiek pasaules un Latvijas ekonomikā?

Septembris 2017

Īstais laiks investīcijām

Šis gads Latvijas ekonomikā noteikti ir viens no pozitīvākajiem pēdējo gadu laikā, un tas redzams ne tikai oficiālajos ekonomikas rādītājos, bet arī Latvijas uzņēmēju noskaņojumā, ko ik ceturksni pētām bankas veiktajā Citadele Index pētījumā. Jaunākie rezultāti ir ļoti iedrošinoši, jo pēc gandrīz trīs gadu pārtraukuma Latvijas uzņēmēji ir kļuvuši optimistiski. 

Lasīt vairāk

Latvijas ekonomika uzsilst

Pozitīvas tendences pasaules un Eiropas ekonomikā, kā arī Eiropas Savienības (ES) fondu aktīvāka apguve turpina sildīt Latvijas ekonomiku, un otrajā ceturksnī IKP pieaugums Latvijā sasniedzis 4,1%

Lasīt vairāk

Pasaules ekonomikas cikla augšupejā

Pēc vairāk nekā divu gadu pārtraukuma pasaules preču tirdzniecībā ir atkal vērojams stabils pieaugums, un pirmo reizi kopš krīzes visas pasaules lielākās ekonomikas vienlaicīgi atrodas ekonomikas cikla augšupejā.

Lasīt vairāk

IT pakalpojumu eksports apsteidz finanses un dzelzceļa nozari

Bez ražošanas un preču eksporta, Latvijā turpina strauji attīstīties arī pakalpojumu eksports, kas šī gada pirmajos piecos mēnešos palielinājies par gandrīz 10%, tādējādi turpinot iepriekšējo gadu spēcīgo tendenci. IT attīstības rezultātā pasaules ekonomika arvien vairāk digitalizējas, un tas rada ļoti lielu pieprasījumu pēc dažādiem IT risinājumiem, kā arī ārpakalpojumiem, un šo lielo pieprasījumu sekmīgi izmanto arī Latvijas uzņēmēji.

Lasīt vairāk

Būvniecība atgūstas no pērnā gada krīzes

Būvniecības nozare beidzot sāk atgūties no pērn piedzīvotās krīzes, un šī gada otrajā ceturksnī būvniecības apjomi jau auguši par 15,9% pret iepriekšējo gadu, lai gan kopējais būvniecības apjoms joprojām atpaliek no 2015. gada līmeņa.

Lasīt vairāk

Ar detalizētāku informāciju aicinām iepazīties šeit: