Kas notiek pasaules un Latvijas ekonomikā?

Marts 2018

Ceturkšņa pārskats

Iepriekšējais gads Latvijas ekonomikā ir bijis labākais pēdējos sešos gados. Straujo izaugsmi lielā mērā sekmēja labvēlīgā situācija pasaules ekonomikā, kur iepriekšējā gadā fiksēts ievērojamākais pieaugums kopš 2011. gada, kā arī Eiropas Savienības (ES) fondu investīcijas, kas pēc gada pārtraukuma atkal sāka ieplūst Latvijas ekonomikā. Skatoties uz 2018. gadu, šobrīd var pietiekami droši teikt, ka pozitīvās tendences Latvijas ekonomikā turpināsies. Par to, kā ekonomiskās norises ietekmē Latvijas uzņēmējus un ar kādiem izaicinājumiem uzņēmējiem nāksies saskarties, aicinu iepazīties manis sagatavotajā ceturkšņa pārskatā.

Mārtiņš Āboliņs, Bankas Citadele ekonomists

Ekonomikas izaugsmē algu pieaugums un darbinieku trūkums neizbēgams

Eiropā ekonomikas noskaņojums ir sasniedzis augstāko līmeni pēdējo 17 gadu laikā. Tas ir labs signāls Latvijas eksportētājiem. Kādus riskus šī straujā izaugsme varētu radīt mūsu uzņēmējiem?

Lasīt vairāk

Latvijas uzņēmēju noskaņojums uzlabojas lēnām

Vispozitīvāk noskaņotie ir ražotāji un būvnieki. Izteikti atšķirīgs noskaņojums ir mazo un lielo uzņēmumu pārstāvjiem. Kas ietekmēs uzņēmēju plānus attīstīties?

Lasīt vairāk

Latvijas ražotāji veiksmīgi izmanto labvēlīgo situāciju globālajos tirgos

Pozitīva izaugsme bijusi gandrīz visās rūpniecības nozarēs – īpaši mašīnbūves un metālapstrādes jomā. Vai rūpniecība turpinās augt tikpat strauji?

Lasīt vairāk

Būvniecība atguvusies no krīzes

Pērn Latvijas būvniecībai izdevies pārvarēt iepriekšējo gadu krīzi un ar 19,5% pieaugumu tā bijusi visātrāk augošā nozare Latvijā. Kurās būvniecības jomās attīstība ir visstraujākā?

Lasīt vairāk

Lēciens IT nozarē turpināsies

Straujais kāpums Latvijas informācijas tehnoloģiju (IT) nozarē turpinājies arī 2017. gadā, un pēc eksporta apjomiem nozare jau apsteigusi ne tikai dzelzceļa un finanšu pakalpojumu eksportu, bet arī gaisa transportu un jūras transportu.

Lasīt vairāk

Ar detalizētāku informāciju aicinām iepazīties šeit: