Kas notiek pasaules un Latvijas ekonomikā?

Decembris 2017

Ceturkšņa pārskats

Šis gads Latvijas ekonomikā noteikti būs viens no veiksmīgākajiem pēckrīzes periodā. Tas priecē, jo ļauj cerēt uz pietuvošanos ES dzīves līmenim. Taču šobrīd ekonomika, visticamāk, aug straujāk par savu potenciālu, tādēļ arvien vairāk izskan bažas par ekonomikas pārkaršanu. Par to, kā ekonomiskās norises ietekmē Latvijas uzņēmējus un ar kādiem izaicinājumiem uzņēmējiem nāksies saskarties aicinu iepazīties manis sagatavotajā ceturkšņa pārskatā.

Mārtiņš Āboliņs, Bankas Citadele ekonomists

Ekonomika atgriežas pirmskrīzes līmenī

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija, šī gada trešajā ceturksnī Latvijas ekonomika augusi par +5,8%, kas ir straujākais kāpums pēdējo piecu gadu laikā. To lielā mērā ietekmē izaugsme būvniecībā un rūpniecībā. Vai straujā attīstība saglabāsies arī nākamgad?

Lasīt vairāk

Vai 2018. gadā gaidāma ekonomikas pārkaršana?

Straujas ekonomikas attīstības rezultātā darba samaksas pieaugums ir lielāks nekā darba produktivitāte. Vai nākamgad Latvijas ekonomikai gaidāmi izaicinājumi?

Lasīt vairāk

Latvijā aug rūpniecība

Globālās ekonomikas attīstība sekmē Latvijas rūpniecību. Tas pozitīvi ietekmē ekonomiku Latvijas reģionos. Galvenās problēmas – darbinieku trūkums un nepietiekamas jaudas.

Lasīt vairāk

Lielākais izaicinājums – darba tirgus

Uzņēmēji izjūt darbinieku trūkumu, savā ziņā arī demogrāfiskās bedres dēļ. Darbinieku apmācības ir viens no risinājumiem, kā nodrošināt vajadzīgo darbaspēku.

Lasīt vairāk

Ar detalizētāku informāciju aicinām iepazīties šeit: